Piątkowe zajęcia RadioEdukacji odbywają się w roku szkolnym w każdy piątek w godzinach od 14:50 do 16:25 (2 x 45 minut). Godziny zajęć mogą ulec zmianie w związku z okolicznościowymi modyfikacjami planu zajęć lekcyjnych szkoły.
Sobotnie zajęcia odbywają się w roku szkolnym w każdą sobotę miesiąca w godzinach od 9:00 do 11:00 (2 godziny zegarowe).
Zarówno piątkowe, jak i sobotnie zajęcia prowadzone są w sali 213 w Zespole Szkół im. Sybiraków w Nowym Sączu, przy ul. Królowej Jadwigi 29. Pod tym adresem zarejestrowane jest pozwolenie w amatorskiej służbie radiokomunikacyjnej kategorii 1 o znaku SP9SNS, którego sufiks może być rozumiany jako Strzelcy Nowy Sącz lub Sybiracy Nowy Sącz.
Osobami uprawnionymi do prowadzenia łączności radiowej spod znaku SP9SNS są: Aleksandra SP9JPG oraz Paweł SP9FUN, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia i doświadczenie w tej dziedzinie oraz są formalnie przypisani jako radiooperatorzy.
Dodatkowo Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno-Wychowawcza posiada pozwolenie radiowe w paśmie VHF na potrzeby radiokomunikacji operacyjnej, przeznaczonej dla osób odpowiednio przygotowanych, przeszkolonych i będących formalnie w JS 2006 Nowy Sącz.
Na budynku szkoły zainstalowane są zaawansowane systemy anten radiokomunikacyjnych, obejmujące anteny do pracy na fale krótkie (HF), fale bardzo krótkie (VHF), ultrakrótkie (UHF) oraz na tzw. mikrofale (SHF) do łączności satelitarnej. Ponadto, zainstalowana jest antena przystosowana do pracy w pasmie obywatelskim CB radio, umożliwiająca efektywną komunikację na tym zakresie częstotliwości.
Do dyspozycji są urządzenia nadawczo-odbiorcze, które pokrywają pasma MF, HF, VHF-LB, VHF-MB, VHF, UHF oraz SHF, umożliwiające pracę zarówno w trybach analogowych, jak i cyfrowych, w oparciu o modulacje FM i SSB. Radiostacja pasma obywatelskiego CB radio jest przystosowana do pracy z modulacjami AM, FM oraz SSB i stanowi część sieci projektu tzw. ORPO. Uzupełnieniem radiokomunikacji obywatelskiej CB tzw. dużego zasięgu jest dyspozycyjność radiostacji małego zasięgu PMR446, które pracują w paśmie UHF.
Systemy antenowe oraz cała infrastruktura radiostacji amatorskich, w tym ich montaż i bieżące utrzymanie w pełnej sprawności, są w całości finansowane ze środków organizacji RadioTeam Polska. Zajęcia RadioEdukacji, realizowane w ramach autorskiego projektu edukacyjnego, są prowadzone w modelu non-profit, co pozwala na dostępność i szerzenie wiedzy o radiokomunikacji wśród młodzieży i pasjonatów tej dziedziny. Dzięki temu zapewniona jest nieprzerwana działalność radiostacji oraz wysoka jakość łączności, wspierająca zarówno RadioEdukację, jak i praktyczne wykorzystanie technologii radiowych.
Przedsięwzięcie RadioEdukacji realizowane jest przy ścisłej współpracy i wsparciu EmComTeam, co umożliwia wykorzystanie doświadczenia oraz zasobów tej organizacji w zakresie radiokomunikacji kryzysowej.